Rynek wtórny mieszkań w Warszawie

Aktualnie średnia cena mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie plasuje się powyżej 10 tys. zł za m2 i tym samym przewyższa średnią cenę za m2 na rynku pierwotnym. Skąd zatem tak duży popyt na mieszkania z rynku wtórnego?

Decyzja, czy wybrać w rynek pierwotny, czy rynek wtórny w Warszawie, może być fundamentalna podczas zakupu mieszkania. To swoisty klucz do całego procesu zakupu nieruchomości. Choć pokutuje opinia, że to mieszkania z rynku pierwotnego są bardziej wartościową inwestycją, nie brakuje wciąż chętnych na zakup mieszkania z rynku wtórnego – o czym świadczą jego wysokie ceny.

Mieszkanie w Warszawie dostępne od zaraz

Natychmiastowa dostępność to niebywały atut przy zakupie nieruchomości. Kupujący może dzięki temu być pewien, że w określonym czasie wprowadzi się do swojego wymarzonego M. Nawet jeśli mieszkanie będzie wymagało odświeżenia lub remontu, są to już zadania całkowicie zależne od nas.

Zmiana widoku za oknem

To kluczowa, jednak często pomijana, zaleta mieszkań z rynku wtórnego w Warszawie. Wybieramy konkretną lokalizację i możemy być prawie pewni, że nasze otoczenie nie ulegnie drastycznym zmianom. Zwykle mieszkania z rynku wtórnego znajdują się już w otoczeniu innych budynków, wiemy więc, na co się „piszemy”. Nowe inwestycje w Warszawie mogą skusić nas zieloną przestrzenią w okolicy, która za kilka lat zapełni się innymi budynkami, centrami handlowymi lub, co gorsza, drogami obleganymi przez samochody.

Dostęp do informacji

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego łatwo dotrzemy do administratora i zarządcy budynku. Możemy wówczas zadać nurtujące nas pytania. Co więcej, podczas oglądania mieszkania, warto poznać się z przyszłymi sąsiadami. Taka weryfikacja pomoże uniknąć ewentualnych rozczarowań.


Więcej informacji na https://otico.pl/sprzedaz/mieszkanie/mazowieckie/warszawa