Dlaczego warto stosować meble metalowe w firmie?

metalowe do biura

Organizacja przestrzeni w firmie nie jest łatwą sprawą. Trzeba przewidzieć szereg konkretnych elementów wyposażenia, w tym meble. Wielu przedsiębiorców uznaje meble drewniane za najlepsze do biura lub magazynu. Jednak w wielu przypadkach lepiej sprawdzi się wyposażenie wykonane z metalu. 

Uniwersalne meble metalowe

Meble metalowe charakteryzują się większą trwałością niż odpowiedniki wykonane z materiałów drewnopochodnych. Są odporne na uszkodzenia, a także wodę i wilgoć. Można je pokryć farbą i w ten sposób zwiększyć odporność na niekorzystne warunki otoczenia. Redukujemy w ten sposób ryzyko pojawienia się rdzy. Szafy metalowe można pokryć farbą i w ten sposób odnowić materiał, bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów. Ten rodzaj zabudowy nie musi być specyficzny dla niezbyt eleganckiego magazynu firmy. Różnego typu meble metalowe można znaleźć w sklepie. Wiele z tych propozycji doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub industrialnym. Może być to atrakcyjny element wyposażenia biura, nawet jeśli są w nim przyjmowani klienci. 

Trwałość i względy estetyczne

Meble drewniane są wykorzystywane przede wszystkim we wnętrzach klasycznych. Spełniają dobrze swoją funkcję tam, gdzie nie występują zwiększone ilości wilgoci. Drewno jest jednak w dużym stopniu narażone na zarysowania lub wypaczenie. Może ulec uszkodzeniom nawet podczas regularnej konserwacji lub dezynfekcji. Wymaga stosowania mało agresywnych środków czyszczących. Pod tym względem meble metalowe są dużo bardziej wytrzymałe i odporne na wpływ warunków, w których są eksploatowane. Nie trzeba wybierać szczególnego rodzaju detergentów. Ponadto szafy metalowe mogą być bezpiecznie używane w miejscach użyteczności publicznej. Do utrzymania w czystości wystarczy szmatka nasączona wodą z płynem do mycia naczyń.

Ograniczenie kosztów eksploatacji

Meble metalowe są bardziej odporne na obciążenia niż ich drewniane odpowiedniki. W związku z tym mogą mieć cieńsze ścianki. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w biurze lub magazynie. Podczas montażu można uniknąć wielu problemów wynikających z przypadkowego uszkodzenia drewna za pomocą metalowych wkrętów lub zawiasów. Meble metalowe nie wymagają klejenia i można łatwo złożyć lub rozłożyć w celu czyszczenia albo renowacji. Podczas długoletniej eksploatacji są w dużo mniejszym stopniu narażone na odkształcenia i zarysowania. Jeśli jeden z elementów zostanie uszkodzony, można go łatwo wymienić lub czasowo wzmocnić. W związku z tym ograniczane są koszty zakupu nowych mebli. Zaopatrzenie firmy w szafy metalowe jest dużo bardziej ekonomiczne, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Nie można zapominać o tym, że meble metalowe pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Ma to szczególne znaczenie, jeśli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, którego układ chcemy często zmieniać. Szafy metalowe można przenosić z miejsca na miejsce, bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji. Charakteryzują się dużą sztywnością, co pozwala na bezpieczne przechowywanie w nich ciężkich przedmiotów. Szafy metalowe można łatwo rozbudowywać i zmieniać ich wysokość oraz szerokość. Modyfikacje mogą obejmować również wnętrze mebli. Mogą mieć regulowaną ilość półek i przegród przeznaczonych do przechowywania konkretnego rodzaju produktów, na przykład, narzędzi, odczynników chemicznych, dokumentów, odpadów, a nawet broni. Meble metalowe mają też niewygórowane ceny, dlatego są coraz częściej wybierane do wielu nowoczesnych pomieszczeń.

Ostatnie wpisy

Kategorie